Kontrol & Özel Araştırmalar

Kontrol & Özel Araştırmalar

Çalışanınızı Tanıyın: “Know Your Employee” (KYE)

“Güvenli İşe Alım” prosedürleri hem kurumu hem çalışanları hem de adayları korumak için uygulanır. Adayları işe almadan önce gerekli kontrollerden geçirmek, potansiyel riskleri veya tehditleri önceden tespit etmenizi ve bunları azaltmak için uygun önlemler almanızı sağlar.

İç Tehditleri ve Çıkar Çatışmalarını Önleyin

FinalCheck’in özel kontrol ve araştırmaları, işe alım öncesi detaylı değerlendirmeler sunarak iç tehditleri önlemeye yardımcı olur. Olası çıkar çatışması, dolandırıcılık, bilgi sızıntısı gibi durumlar gerçekleşmeden tedbir almanızı sağlar.

Yasal Mevzuata Uyumlu Olun

Kurumunuza dahil edilecek olan çalışanların ilgili yasal mevzuatlara uyumlu olması gerekir. FinalCheck kontrolleri ile adaylarınızın uyumluluğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Kurum İtibarınızı Koruyun

Çalışan adaylarınızın kurum kültürüne ve etik değerlerine uyumluluğunu FinalCheck kontrolleri ile değerlendirebilirsiniz. Kurumsal risklerinizi doğru yönetmeniz için güvenilir ve uyumlu çalışanları işe alarak, şirket itibarınızı, müşterilerinizi ve paydaşlarınızı koruyabilirsiniz.

FinalCheck Kontrol ve Özel Araştırmaları

Ticari Özgeçmiş Araştırması

Olası çıkar çatışması durumları kurumunuz için büyük risk yaratabilir.Suistimal ve çıkar çatışması durumlarını önlemek için özellikle imza yetkisi verilecek olan pozisyonlara ticari özgeçmiş araştırması yapılması önerilir.Çıkar çatışması ve suistimal yönetimi kapsamında adayın tüm ticari ilişkileri incelenerek raporlanır.

Uyum Listeleri Kontrolü

“Uyumluluk ve Kara Para Aklama ile Mücadele” kapsamında ülkelerin yayınladığı uluslararası Kara Liste ve Yaptırım Listeleri (Blacklist & Sanction List) incelenmelidir. Hassas pozisyonlarda görev alacak çalışan adaylarınız bu listelerde taranır.

Açık Kaynak Sosyal Medya Kontrolü

FinalCheck Açık Kaynak Sosyal Medya Kontrolü, adaylara ait sosyal medya hesaplarını tespit ederek, açık olan hesaplarda olumsuz ve riskli bulguları raporlar. Global ve yerel standartlara uygun olarak gerçekleştirilen taramaların amacı kurumsal güvenliği ve kurum itibarını korumaktır. Adayın anayasal hakları gözetilerek hazırlanan raporlar herhangi bir yorum içermez ve objektiflik ilkesi ile hazırlanır.

Açık Kaynak Web Taraması

Dijitalleşmenin de etkisiyle artık neredeyse herkesin online dünyada izlerini bulmak mümkün olduğu için çalışan adaylarının gerekli web taramalarından geçirilmesi önerilir. Böylelikle aday hakkında olumsuz itibar oluşturabilecek olaylar önceden tespit edilebilir. Adayın anayasal hakları gözetilerek hazırlanan raporlar herhangi bir yorum içermez ve objektiflik ilkesi ile hazırlanır.

FinalCheck hakkında daha fazla bilgi almak ve ücretsiz DEMO toplantısı planlamak için bizimle iletişime geçin.